3 nippi, kuidas sisustada lastetuba

Nukukodu_kuidas sisustada lastetuba

Lastetoa sisustamine on ühelt poolt igati vahva-lõbus-mänguline tegevus, ent vahel võib see ka väljakutseid pakkuda. Milline peaks olema lastetoa mööbel? Kas eelistada neutraalseid värvitoone või luua värviline tuba? Milliseid funktsioone lastetuba peaks täitma? Kuidas sisustada tuba nii, et lapsel oleks seal hea puhata ja mängida – ning lapsevanemal seda ka lihtne korras hoida? Anname omalt poolt mõningaid nippe, kuidas sisustada üks hubane, nutikas ja praktiline lastetuba!

# 1 Lihtsuses peitub võlu

Kui rääkida lastetubadest, siis meie usume, et vähem on rohkem. Kui sisekujundus on lihtne ja sisustus minimaalne, loote rohkem ruumi mängimiseks. Neutraalseid, loomulikke värvitoone on lihtne sobitada ajas muutuvate aksessuaaride ja ka värvieelistustega – nii saab lapse kasvades tuba alati hõlpsalt värskendada.

Tuba sisustades eelista materjale, mis on vastupidavad ja lapsesõbralikud. Eriti just väikesed lapsed kipuvad ju kõike oma hambaga testima ja mikroplastiosakesed pole need, mida ükski lapsevanem oma lapse organismi soovib. Seega vali materjal, mis on teeb pai ka lapse tervisele. Puidust mänguasjad hoiavad nii loodust kui ka pere pisemate tervist.

Vastupidavus on samuti tähtis märksõna, sest mängida peab saama nii, et pole kartust, et miski läheb katki, midagi tuleb küljest ära või läheb liimist lahti. Vastupidav puidust mängumaja ei ole mitte kulu, vaid investeering mängurõõmu mitmeks aastaks.

# 2 Keskendu mängule ja loovuse arendamisele

Et luua tuba, mis pere pisemale päriselt meeldib, keskendu sellele, mida ta kõige rohkem teha armastab: nimelt mängida! Sealjuures eelista mänguasju, mis arendavad lapse fantaasiat. Valmislahendused, -kujundused ja -tooted jätavad vähe ruumi loovuse arengule ja isetegemise rõõmule. Koos meisterdamine, sisustamine, sättimine on aga vahva ja õppiminegi toimub märkamatult!

Võib-olla sobiks lastetuppa üks vahva tahvlivärviga kaetud sein, kuhu on lõbus joonistada ja esimesi tähti visandada? Või seadke hoopis sisse nurgake lapse isikliku pildinäituse jaoks. Natuke vanema lapsega saab juba koos midagi ägedat sisse seada – olgu selleks onn, ronimissein või midagi veel ägedamat!

Kui ruumi jagub, siis võiks kindlasti sisse seada ka laua ja toolid, et laps saaks joonistada ja värvida täpselt siis, kui tal selleks isu tuleb. Siinkohal on alati eelistatud lastemööbel, mis on lapse enda mõõtu, kuna see annab talle iseseisvuse ja tegutsemisvabaduse.

# 3 Loo panipaiku

Lastetuppa ikka koguneb kõikvõimalikku kraami, alates mänguasjadest (need kadunud pusletükid ja jalge alla jäävad legoklotsid!), mängudest ja raamatutest kuni riiete ja muude asjadeni. Lastetuba aitab korras hoida see, kui sinna on seatud võimalikult palju nutikaid panipaiku, alates eri suuruses mänguasjakastidest, kuhu on mõnus KÕIK asjad sisse visata, kuni kõikvõimalike konksude, seinariiulite ja voodialuste hoiukastideni.

MÕNUSAT SISUSTAMIST! 🙂